Jackson má rakovinu kůže

31. srpna 2009 v 16:18


Losangeleský koroner Fred Corral oznámil, že pitva Jacksonova těla bude v pátek. Výsledky by pak měly být známy ve stejný den odpoledne.

Geniální tanečník i král plastik

Michael Jackson se narodil 29. srpna 1958, pocházel z devíti sourozenců. Počátkem 60. let jeho starší bratři vystupovali v sourozenecké skupině a Michael se k nim přidal v roce 1964. Brzy se stal jako nejmladší lídrem skupiny The Jackson 5.

Později se vydal na sólovou dráhu stejně jako jeho sestra Janet. Období velkých sólových úspěchů začíná rokem 1979, kdy vyšlo album Off The Wall. O tři roky později vyšlo album Thriller, které se stalo jedním největších komerčních trháků všech dob v oblasti pop music a je zapsáno v v Guinessově knize rekordů jako nejprodávanější deska všech dob. První místa světových hitparád zaznamenává i album Bad a Dangerous.

Kromě písní se Jackson proslavil svým tancem. Přišel mimo jiné se zvláštním tanečním krokem, který dostal pojmenování Měsíční chůze - Moonwalk. Dodnes ho mnozí lidé kopírují.

Kromě toho proslul Jacskon svými plastikami. První podstoupuil v roce 1979 a následovala řada dalších úprav. Mimo jiné nos nebo dolíček v bradě.

Na konci roku 2003 byl obviněn ze zneužívání čtrnáctietého chlapce. V únoru 2005 začal proces, ve kterém Jacksonovi hrozilo až 20 let vězení. V červnu toho roku porota osvobodila Jacksona ve všech bodech obžaloby. Obvinění se neprokázalo.

První jeho manželkou se stala Lisa Marie Presley, dcera Elvise Presleyho. Vzali se v květnu 1994, rozvedli v lednu 1996. Podruhé se oženil se zdravotní sestrou Debbie Rowe, s níž měl dvě děti. Rozvedli se po necelých třech letech. Matka třetího dítěte není známa.
Truchlí Madonna, Presleyová i Schwarzenegger

Náhlá smrt padesátiletého amerického zpěváka Michaela Jacksona vyvolala smutek jeho fanoušků i uměleckého světa. Král je mrtev, zní ze všech stran, informuje v pátek agentura Reuters.

"Jsem ve všech svých citech velmi zarmoucená a zmatená. Mám zlomené srdce za jeho děti, které pro něj byly vším, a za jeho rodinu. Je to ve všech ohledech tak obrovská ztráta, že mě schází slova," uvedla v prohlášení zpěvačka Lisa Marie Presleyová, dcera Elvise Presleyho a bývala Jacksonova manželka.

"Mé srdce je schváleno smutkem kvůli zničující ztrátě mého skutečného přítele Michaela. Byl neobyčejným přítelem, umělcem a přínosem celému světu. Připojím se k jeho rodině a jeho fanouškům, abychom oslavili jeho mimořádný život a truchlili za jeho předčasný odchod," řekla dlouholetou přítelkyní Michaela Jacksona byla americká herečka Brooke Shieldsová.

Další popová megahvězda Madonna se vyjádřil pro časopis People. "Nemůžu kvůli té smutné zprávě přestat brečet. Vždy jsem Michaela Jacksona obdivovala. Svět ztratil jednu ze svých největších osobností, ale jeho hudba bude žít navěky. Mé srdce je s jeho třemi dětmi a dalšími členy jeho rodiny. Bůh jim žehnej," uvedla Madonna.

Blízká přítelkyně zpěváka Elizabeth Taylorová byla smrtí Jacksona natolik šokovaná, že tragickou událost nedokázala komentovat a pouze uvedla, že "je příliš zničená, aby poskytla nějaké prohlášení."

S kondolencí rodině a všem fanouškům se připojil i kalifornský guvernér a Arnold Schwarzenegger."Byl to jeden z nejvlivnějších postav a jedna z ikon hudebního průmyslu. Naše srdce jsou s Jacksonovou rodinou, Michaelovými dětmi a jeho fanoušky na celém světě," vzkázal Schwarzenegger.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dopravní Situace Dopravní Situace | E-mail | Web | 9. července 2012 v 23:39 | Reagovat

Fajn blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama