Srpen 2009

Jackson má rakovinu kůže

31. srpna 2009 v 16:18


Losangeleský koroner Fred Corral oznámil, že pitva Jacksonova těla bude v pátek. Výsledky by pak měly být známy ve stejný den odpoledne.

Geniální tanečník i král plastik

Michael Jackson se narodil 29. srpna 1958, pocházel z devíti sourozenců. Počátkem 60. let jeho starší bratři vystupovali v sourozenecké skupině a Michael se k nim přidal v roce 1964. Brzy se stal jako nejmladší lídrem skupiny The Jackson 5.

Později se vydal na sólovou dráhu stejně jako jeho sestra Janet. Období velkých sólových úspěchů začíná rokem 1979, kdy vyšlo album Off The Wall. O tři roky později vyšlo album Thriller, které se stalo jedním největších komerčních trháků všech dob v oblasti pop music a je zapsáno v v Guinessově knize rekordů jako nejprodávanější deska všech dob. První místa světových hitparád zaznamenává i album Bad a Dangerous.

Kromě písní se Jackson proslavil svým tancem. Přišel mimo jiné se zvláštním tanečním krokem, který dostal pojmenování Měsíční chůze - Moonwalk. Dodnes ho mnozí lidé kopírují.

Kromě toho proslul Jacskon svými plastikami. První podstoupuil v roce 1979 a následovala řada dalších úprav. Mimo jiné nos nebo dolíček v bradě.

Na konci roku 2003 byl obviněn ze zneužívání čtrnáctietého chlapce. V únoru 2005 začal proces, ve kterém Jacksonovi hrozilo až 20 let vězení. V červnu toho roku porota osvobodila Jacksona ve všech bodech obžaloby. Obvinění se neprokázalo.

První jeho manželkou se stala Lisa Marie Presley, dcera Elvise Presleyho. Vzali se v květnu 1994, rozvedli v lednu 1996. Podruhé se oženil se zdravotní sestrou Debbie Rowe, s níž měl dvě děti. Rozvedli se po necelých třech letech. Matka třetího dítěte není známa.
Truchlí Madonna, Presleyová i Schwarzenegger

Náhlá smrt padesátiletého amerického zpěváka Michaela Jacksona vyvolala smutek jeho fanoušků i uměleckého světa. Král je mrtev, zní ze všech stran, informuje v pátek agentura Reuters.

"Jsem ve všech svých citech velmi zarmoucená a zmatená. Mám zlomené srdce za jeho děti, které pro něj byly vším, a za jeho rodinu. Je to ve všech ohledech tak obrovská ztráta, že mě schází slova," uvedla v prohlášení zpěvačka Lisa Marie Presleyová, dcera Elvise Presleyho a bývala Jacksonova manželka.

"Mé srdce je schváleno smutkem kvůli zničující ztrátě mého skutečného přítele Michaela. Byl neobyčejným přítelem, umělcem a přínosem celému světu. Připojím se k jeho rodině a jeho fanouškům, abychom oslavili jeho mimořádný život a truchlili za jeho předčasný odchod," řekla dlouholetou přítelkyní Michaela Jacksona byla americká herečka Brooke Shieldsová.

Další popová megahvězda Madonna se vyjádřil pro časopis People. "Nemůžu kvůli té smutné zprávě přestat brečet. Vždy jsem Michaela Jacksona obdivovala. Svět ztratil jednu ze svých největších osobností, ale jeho hudba bude žít navěky. Mé srdce je s jeho třemi dětmi a dalšími členy jeho rodiny. Bůh jim žehnej," uvedla Madonna.

Blízká přítelkyně zpěváka Elizabeth Taylorová byla smrtí Jacksona natolik šokovaná, že tragickou událost nedokázala komentovat a pouze uvedla, že "je příliš zničená, aby poskytla nějaké prohlášení."

S kondolencí rodině a všem fanouškům se připojil i kalifornský guvernér a Arnold Schwarzenegger."Byl to jeden z nejvlivnějších postav a jedna z ikon hudebního průmyslu. Naše srdce jsou s Jacksonovou rodinou, Michaelovými dětmi a jeho fanoušky na celém světě," vzkázal Schwarzenegger.
Vítejte na mém blogu...

31. srpna 2009 v 15:54 | evulka
Vítejte na mém blogu.
Můžete tady najít pár her které si můžete zahrát.Pár článků které zde taky jsou.

1) Líbí se vám můj blog?
2) Jak byste hodnotili můj blog?
3) Co bych na svém blogu měla vylepšit?


Always Brightest Jackson

31. srpna 2009 v 15:30 Nezařazené


Jacksona mohly zabít léky, říkají blízcí. ŽIVOTNÍ PŘÍBĚH

31. srpna 2009 v 13:14

26.06. 07:04 | Aktualizováno 08:53 | tn.cz / Mediafax, hav
Michael Jackson užíval příiliš velké množství léků a jeho smrt se dala očekávat, tvrdí jeho právník.

Zpěvákovi Michaelu Jacksonovi se ve čtvrtek zastavilo srdce, záchranáři ho již nedokázali oživit. Bylo mu 50.

Podle právníka rodiny Jacksonů Briana Oxmana popovou legendu zničily léky. "Jeho smrt není nic neočekávaného," řekl deníku The Daily Telegraph Oxman a dodal: "Varujete lidi, co se může stát a pak se to stane. Není kouře bez ohně."

Jeho slova potvrzuje i někdejší mluvčí krále popu, novinář a publicista Michael Levin. "Michael šel po neuvěřitelně nebezpečné a často sebezničující cestě už celé roky. Jeho talent byl nezpochybnitelný, ale jeho postoj k zákonům tohoto světa také. Žádný člověk nemůže vydržet tak obrovskou zátěž," řekl.Podle Oxmana Jackson užíval před svou smrtí léky na předpis. Snažil se tak údajně dostat do formy před sérií koncertů svého červencového comebacku. Na letošní rok totiž zpěvák ohlásil svůj comeback a připravil v londýnské O2 aréně sérii padesáti koncertů, kterou měl zahájit 8. července.

Michael Jackson měl tajného syna, spekulují média

31. srpna 2009 v 12:55

Michael Jackson měl tajného syna, spekulují média


Kolik dětí měl Michael Jackson? Ví se o třech, ale možná měl ještě jednoho syna.
Omaru Bhattimu je dvacet pět let, je to tanečník tmavé pleti a neuvěřitelně podobný ostatním dětem předčasně zesnulého Krále popu Michaela Jacksona, podrobnosti TADY.
Spekulace o tom, že by mohl být jeho syn, nejsou nové. Po smrti Jacksona ale dostaly větší váhu. Omar při smuteční oslavě seděl v první řadě, která byla vyhrazená jen členům rodiny. Více o smutečním obřadu si můžete přečíst TADY.


Kate Winslet - životopis

30. srpna 2009 v 16:44 Životopisy

Životopis o Kate Winslet

Kate Winslet se narodila a vyrůstala v Readingu v Anglii a od narození byla obklopená divadlem, neboť její prarodiče měli na zahradě 60-ti sedadlové divadlo, ve kterém hrála téměř celá rodina (otec Roger -herec, matka Sally - herečka, sestry Anna a Beth - herečky, mladší bratr Joss). Kate již od jedenácti let začala studovat divadelní umění.

Svůj první profesionální debut měla v televizi, jako dětská mluvčí pro populární Britské cereálie, následně začala navštěvovat uměleckou střední školu. V roce 1991 tuto střední školu absolvovala a odstartovala svou divadelní kariéru v adaptaci "Secret Diary of Adrian Mole and Peter Pan".

Pro svou první úspěšnou roli Juliet Marion Hulme v kriminálním dramatu Nebeská stvoření "Heavenly Creatures", musela v konkursu porazila 175 jiných uchazeček. O rok později si zahrála princeznu Sarah v Disneyho filmu "A Kid in King Arthur's Court" (1995). Ten stejný rok ještě zvládla roli Mariance v romantické komedii Rozum a cit "Sense and Sensibility", kde se také objevil Hugh Grant.

Za svou práci získala mnoho ocenění, včetně nominaci na Oskara pro nejlepší herečku ve vedlejší roli. Kate pokračovala v získávání dobré pověsti následující rok, za její role v adaptaci Hamleta a veleúspěšném romantickém filmu Jamese Cameronse, po boku Leonarda Di Capria "Titanic" (1997). V tomto filmu získala již druhou nominaci na Oskara za její výkon v roli Rose, čímž se stala nejmladší herečkou v historii s tímto již druhým oceněním.

Následující ohromný úspěch Titaniku překvapil nejen herečku a raději se rozhodla, nežli opět další velkou roli, zahrát si v Gilliese MacKinnonseho malém nezávislém filmu "Hideous Kinky" (1998), v roli mladé hippie, která vzala své malé dítě do Maroka za duchovním osvícení.

V roce 1999 si zahrála v další roli mladé ženy hledající duchovní osvícení ve filmu Jako dým Holy Smoke. Hrála australskou dívku, která vstoupila do sekty Hindu. Poté si následující rok zahrála roli pradleny v dramatu Quills - Perem markýze de Sade "Quills".

V roce 1998 se vdala za Jamese Threapletona, (třetí asistent režie v "Hideous Kinky"). Dne 12. října 2000 se jim v Londýně narodila dcera Mia Honey. O rok později se rozvedli. Od rozvodu žije Kate se Samam Mendesem, vzali se 24. května 2003 v na ostrově Anguilla v Karibiku. Poté malé Mie přibyl bratr - dne 22. prosince 2003 v New Yorku se Kate a Samovi narodil syn Joe Alfie Winslet Mendes.

V roce 2009 získala prvního Oscara za roli ve filmu Předčítač (2008).

Michael Jackson - životopis

30. srpna 2009 v 15:35 Životopisy

Životopis o Michael Jackson

Slavný americký zpěvák a skladatel, Michael Jackson - vlastním jménem Michael Joseph Jackson, pocházel z devíti sourozenců. Narodil se 29.8.1958 v Gary, státě Indiana, USA. Byl to zástupce konvenčního popu a taneční hudby, vycházející ze soulu. Kromě svého charakteristicky vysokého hlasu, rytmického cítění a tanečních schopností byl znám i jako velký perfekcionista.

Od roku 1967 byl členem supiny Jackson 5. Jeho otec Joseph velmi dbal na úspěch a image skupiny. Sám byl neúspěšným hráčem v kapele, který snil o velké hudební kariéře. Michael se nicméně několikrát v rozhovorech zmínil o otcově přísnosti hraničící až s agresivitou. Traduje se historka, že když Jackson 5 cvičili doma taneční kroky na vystoupení, otec seděl v křesle s páskem a pokaždé, když některý ze synů pokazil choreografii, dostal výprask. Skupina ale v žebříčcích stoupala stále výš a po podepsání kontraktu s Motown (1968) se z bratrů Jacksonových staly mezinárodní superhvězdy. Natočili tři desky, které hned ovládli americké hitparády. Později, po odchodu Michaela ze skupiny, se stal benjamínkem skupiny Randy Jackson.

Po vydání 1. úspěšného sólového singlu Got To Be There (1971) se kariéra skupiny a Michaela jako sólisty rozvíjí souběžně. V počátcích mu pomáhá i jeho přítelkyně, zpěvačka Diana Ross (Jackson ji to později jako skladatel a producent oplatil). Dobře si vedou alba Got To Be There a Ben a v roce 1972 má další hity: Rockin' Robin, Ain't No Sunshine a Ben - tyto hity se umístily na prvním místě americké hitparády.

V r. 1977 začíná spolupracovat se skladatelem a producentem Quincy Jonesem a objevuje se i v muzikálu The Wiz. Toto setkání je jedno z nejpřelomovějších v celé hudební historii vůbec. Nevíme, zda by to, co mělo přijít, obstálo stejně dobře i bez něj, ale sám Michael Jackson prohlásil na Jonesovu adresu, že pokud nějaká skladba něco potřebuje, pokud jí něco chybí, Quincy vždy ví co to je a přidá to tam. Tato veleúspěšná dvojice začala pracovat na novém materiálu, který měl Jacksona zbavit pověsti toho malého kluka s tím vysokým hlasem.

Období velkých sólových úspěchů začíná rokem 1979, kdy vychází album Off The Wall, ze kterého vzejdou hity jako Don´t Stop ´Til You Get Enough (1. příčka v USA, později i Grammy) a Of The Wall. Následují další hity - Rock With You (1980) (1. příčka v USA), She´s Out Of My Life (1980) a One Day In Your Life (1981) (1. příčka v Anglii). Sám Michael řekl, že toto album bylo nesmírně důležité kvůli tomu, co se mělo teprve odehrát. V roce 1982 začíná spolupracovat s Rodem Tempertonem a vzniká píseň Thriller. Jen pro zajímavost, tento hit se původně jmenoval Stardust, ale Jacksonovi se tento refrén nelíbil, protože prý nemá tak dobrý zvuk. Velmi spontánně vznilk hit Billie Jean - a to při cestě v autě.
Toto období doprovází další řada hitů - The Girl Is Mine (1982) (duet s Paulem McCartneyem), Beat It (1983) (s kytarovým sólem Eddie Van Halena a skutečnýmy gangstery, 1. příčka v USA), Wanna Be Startin´ Something (1983), Human Nature (1983), Say Say Say (1983) (opět duet s Paulem McCartneyem, 1. příčka v USA). Za rok 1983 si odnesl 8 cen Grammy. Alba se prodalo zhruba 50 milionů, společně se singly něco málo přes sto milionů a dodnes zůstává nejprodávanjším a nejúšpěšnějším umělcem všech dob.

Po přestávce se v r. 1984 spojuje s Jacksons a následuje obrovské turné Victory. Toto turné mělo být potvrzením toho, že Jackson má neohrozitelnou pozici na trůně popové hudby, nicméně později na jeho adresu řekl, že nebylo tak monumentální jak původně chtěl a necítil se při něm moc dobře. Také má i hitový duet s Mickem Jaggerem - State Of Shock. V následujícím roce skládá společně s Lionelem Richiem charitativní píseň We Are The World a stává se též hlavním představitelem ve filmu Captain EO. Jackson v té době kupuje vydavatelská práva na 250 skladeb skupiny Beatles.

První místa světových hitparád zaznamenává i album Bad, které přišlo pět let po Thrilleru. Alba se prodalo cca 35 milionů (pro srovnání - Madonnin top je 22 mil.). Toto období provázejí hity I Just Can't Stop Loving You (1987) (1. příčka v USA i v Anglii, duet se Siedah Garrett), Bad (1987) (1. příčka v USA), The Way You Make Me Feel (1987) (1. příčka v USA), Man In The Mirror (1988) (1. příčka v USA), I Want You Back (1988) (remix starého hitu na zn. Motown), Dirty Diana (1988) (1. příčka v USA), Leave Me Alone (1989) (Grammy za videoklip).

V roce 1988 vychází jeho autobiografie Moonwalker. Stejně obrovsky úspěšné jako předchozí desky je i album Dangerous. Toto album je podle mnohých je nejvyváženější, nejdospělejší a nejucelenější v Michaelově kariéře. Vypadá to, jako by měl recept na nadčasovost. Bylo by jedno kdyby tu desku vydal začátkem osmdesátých let nebo v roce 2008, bude vždycky znít moderně a lidé se nad ním budou rozplývat. Z tohoto alba se prosazují hity Black Or White (1992) (1. příčka v USA i v Anglii) a Remember The Time (1992).

V r. 1993 získal další Grammy, tentokrát v kategorii legenda. Po vydání alba následuje vskutku velkolepé turné. Má dvě etapy, běhěm nichž proběhne 69 koncertů pro 4 miliony diváků. Ovšem druhá půlka turné dostala hořkou příchuť ve chvílí, kdy byl zpěvák obviněn ze sexuálního obtěžovábí 13ti letého chlapce. Na toto téma bylo sepsáno nespočetně článků a pravda tudíž pravděpodobně spadne do propadliště dějin.

Se svou první manželkou Lisou Marií Presleyovou se vzali v květnu 1994, ale již v prosinci 1995 se odloučili. Rozvedli se hned měsíc na to, v lednu 1996. S druhou manželkou Debbie Roweovou má dvě děti, Paris a Prince. Matka jeho třetího dítěte néní známá.

Během alba Dangerous se Jackson rozešel s Quincy Jonesem a tak následující deska byla očekávána se zatajeným dechem. Dokáže stále vyrobit hity? V červnu 1995 se daočkali všichni odpovědi. Vyšlo album HIStory: Past, Present and Future - Book 1. Jednalo se o 2 CD. Na prvním byla kompilace největších hitů od Off The Wall a na druhém zcela nové písně. Z těch nejvýraznějších vyberme Scream (velmi úspěšný duet se svojí sestrou Janet Jackson a také nejdražší videoklip všech dob - 7 milionů dolarů), Earth Song a Stranger In Moscow.

Ovšem následující zpráva šokovala celou Českou Republiku. Do vybraných měst, měla dorazit Jacksonova socha a sám zpěvák řekl, že tam, kde se socha objeví, uspořádá koncert. V momentě kdy se tedy objevila v Praze na Letné, všichni čekali potvrzení domněněk. Potvrzení přišlo a ČR dostala dokonce tu poctu, že zde bylo celé turné zahájeno (první a poslední koncert jsou vždy brány jako symbolické). Koncert se konal 7.9.1996. Během jeho návštěvy jistý bulvární časopis napsal lživé zprávy o tom, že Jackson zneužívá malé děti. Koncert byl tehdy málem zrušen.
Toto období bohužel uzavřelo jistou etapu. Po turné následovala dlouhá odmlka. Až v roce 2001 vyšlo album Invincible, ale společnost Sony Music Michaelovo album sabotovala.Tím chtěla docílit aby jim Michael prodal svůj podíl na ATV katalogu. Z alba bylo připraveno sedm singlů, ale nakonec vyšli jen tři - You rock my world, Butterflies a Cry.

Od té doby se už o Jacksonovi píše pouze v souvislosti s jeho údajným zneužíváním dětí, braní drog a osobním bankrotem. Michael byl zproštěn ze všech desti bodů obžaloby. Malé světlo naděje velkého návratu svitlo 11.2.2008 s vydáním reedice alba Thriller - Thriller 25.

Ke konci svého života žil Michael v Las Vegas, kde točíl novou desku a připravoval comeback.

Ve čtvrtek 25.6.2009 ve 13:28 ho sanitka převezla do nemocnice v hlubokém kómatu. Padesátiletého zpěváka doma zradilo srdce. Záchranářům se ho nepodařilo oživit. Za mrtvého ho prohlásili v 14:26.

Carrot

29. srpna 2009 v 21:04
[easygames src="http://hry.blog.cz/components/flash/carrot.swf" width="420" height="355" thumb="http://hry.blog.cz/components/images/carrot1.gif"]

Buzzer

29. srpna 2009 v 20:09
[easygames src="http://hry.blog.cz/components/flash/buzzerBH.swf" width="420" height="355" thumb="http://hry.blog.cz/components/images/buzzerBH1.gif"]

Bu Poppa

29. srpna 2009 v 19:47
[easygames src="http://hry.blog.cz/components/flash/bushpoppa.swf" width="420" height="355" thumb="http://hry.blog.cz/components/images/bushpoppa1.gif"]

Born to be Big

29. srpna 2009 v 19:27
[easygames src="http://hry.blog.cz/components/flash/born_to_be_big.swf" width="420" height="355" thumb="http://hry.blog.cz/components/images/born_to_be_big.gif"]

Beach Squirter

29. srpna 2009 v 19:16
[easygames src="http://hry.blog.cz/components/flash/squirter.swf" width="420" height="355" thumb="http://hry.blog.cz/components/images/squirter1.gif"]

Battleship

29. srpna 2009 v 19:14
[easygames src="http://hry.blog.cz/components/flash/batlship.swf" width="420" height="355" thumb="http://hry.blog.cz/components/images/batlship1.gif"]

Apprentice - Dairy Queen

29. srpna 2009 v 18:47
[easygames src="http://hry.blog.cz/components/flash/appdq.swf" width="420" height="355" thumb="http://hry.blog.cz/components/images/appdq1.gif"]

Animal Hunter

29. srpna 2009 v 18:31
[easygames src="http://hry.blog.cz/components/flash/animalhunter.swf" width="420" height="355" thumb="http://hry.blog.cz/components/images/animalhunter1.gif"]

Algar

29. srpna 2009 v 18:14
[easygames src="http://hry.blog.cz/components/flash/algarXec.swf" width="420" height="355" thumb="http://hry.blog.cz/components/images/algarXec1.gif"]

ABC

29. srpna 2009 v 18:08
[easygames src="http://hry.blog.cz/components/flash/abc.swf" width="420" height="355" thumb="http://hry.blog.cz/components/images/abc.gif"]

501 Dart

29. srpna 2009 v 17:58
[easygames src="http://hry.blog.cz/components/flash/501darts.swf" width="420" height="355" thumb="http://hry.blog.cz/components/images/501darts.gif"]

501 Darts

29. srpna 2009 v 17:54
[easygames src="http://hry.blog.cz/components/flash/bullseye.swf" width="420" height="355" thumb="http://hry.blog.cz/components/images/bullseye1.gif"]